حضور 10 داور از استان مرکزی در آزمون تغییر سطح مدرک داوران
کد خبر: 4215498
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲

حضور 10 داور از استان مرکزی در آزمون تغییر سطح مدرک داوران

رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اعلام کرد: 10 نفر از داوران استان در مرحله شفاهی یا مصاحبه آزمون تغییر سطح مدرک داوری مسابقات قرآن شرکت دارند.

حجت الاسلام حسن دهقانی، رئیس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف مرکزی

حجت‌الاسلام حسن دهقانی، رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، در جریان برگزاری آزمون مصاحبه تغییر سطح مدرک داوران، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، گفت: مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکنون سه مرحله از طرح ساماندهی و ارزشیابی داوران را اجرا و تعدادی از شرکت‌کنندگان در کشور موفق به اخذ مدرک داوری در قالب چهار سطح شدند.

وی افزود: در جریان برگزاری سه دوره طرح ساماندهی در استان مرکزی 21 نفر از فعالان جامعه قرآنی اعم از بانوان و آقایان موفق به اخذ سطح یک تا چهار داوری شدند. سال گذشته دوره‌ای مبنی بر تغییر سطح داوران برگزار شد که به دنبال این دوره سطح داوران ارتقا یافته یا به سطح پایین‌تر تنزل یافتند.

دهقانی ادامه داد: افرادی که در دوره سوم طرح ساماندهی و ارزشیابی قبولی مشروط داشتند نیز در دوره تغییر سطح، تعیین تکلیف شدند که حداقل سطح 4 را به دست آورند. از جمع 21 داور استان، 10 داور به آزمون شبیه‌سازی و مصاحبه تعیین سطح دعوت شدند.

وی با بیان اینکه داوران دعوت شده در رشته حسن‌حفظ سه نفر از بانوان و دو نفر از آقایان و در رشته لحن دو نفر از آقایان در این دوره حضور دارند، اضافه کرد: در هریک از رشته‌های صوت، تجوید و وقف و ابتدا یک نفر از بانوان شرکت دارند.

رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف استان در پایان گفت: آزمون مصاحبه 10 داور استان از امروز، 24 اردیبهشت آغاز و تا 6 خرداد ادامه دارد.

انتهای پیام
captcha