روابط‌عمومی قوام‌دهنده مردم‌سالاری دینی است
کد خبر: 4216212
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۶
سردار فرمانی:

روابط‌عمومی قوام‌دهنده مردم‌سالاری دینی است

دبیر اشراف کلی ریاست سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: روابط عمومی را در حرکت مردمی بسیج قوام‌دهنده مردم‌سالاری دینی هستند. حرکت جدید بسیج در محلات مختلف با قدرت ادامه دارد و قرار براین است مشکلات به دست خود مردم برطرف شود.

سردار مقداد فرمانی، دبیر اشراف کلی ریاست سازمان بسیج مستضعفین

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار مقداد فرمانی، دبیر اشراف کلی ریاست سازمان بسیج مستضعفین، امروز ، ۲۷ اردیبهشت در مراسم «نگار امید» که به مناسبت نکوداشت روز روابط عمومی و ارتباطات در حسینیه سپاه استان برگزار شد، به تشریح اهمیت توجه به روابط عمومی و ارتباطات پرداخت و گفت: ارتباطات ابزاری راهبردی برای رسیدن به اهداف است که دستگاه‌ها و ادارات از آن استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتقال اطلاعات یکی از بهترین، کامل‌ترین، مؤثرترین و جامع‌ترین شیوه‌های رسانه‌ای برای گفت‌و‌گو با جامعه است، اظهار کرد: روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها دارای شرح وظایفی هستند که می‌توان به اطلاع‌رسانی دقیق ، اقناع‌سازی و ترغیب و جذب به سمت اهداف برگزیده شده اشاره کرد. مدیران و مسئولان روابط‌عمومی‌ها نحوه برقراری ارتباط با جامعه هدف تنظیم می‌کنند و این ارتباط به سازگار شدن یا اصلاح شدن دیدگاه‌ها نسبت به عملکرد آن سازمان کمک می‌کند.

 فرمانی انتقال روایت‌ها به بهترین و درست‌ترین شیوه را هنر رسانه و روابط عمومی دانست و ادامه داد: روابط عمومی‌ها باید روایت کرده و روایت‌ها را به‌گونه‌ای منتقل کند که در دل مخاطب جای گرفته و او را جذب کند.

وی اضافه کرد: قاطبه مردم دنیا مدافع مظلوم و مبارز ظالم هستند و این امر در تمام مکاتب فکری و ادیان الهی مصداق دارد، اما معرفی مصداق ظالم و مظلوم هنری در دست رسانه است. هر روز که در تقابل و تنازع جبهه حق و باطل، جبهه حق بتواند وجه غالب خود را نشان دهد، آن روز یوم‌الله محسوب می‌شود و از زمان حضرت آدم تا امروز این تنازع وجود داشته و با عنایت خداوند متعال جبهه و جریان حق پیروز بوده است.

فرمانی به فرازی از آیه 3 سوره مبارکه «طلاق»: «إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا، خدا امرش را نافذ و روان می‌سازد و بر هر چیز قدر و اندازه‌ای مقرّر داشته است» استناد کرد و گفت: این میر از ابتدای تاریخ در حرکت بوده و دامنه آن براساس جریان رسانه‌ای که از ابتدای خلقت تاکنون به شکل‌های مختلف صورت گرفته است میدان داری کرده است.

وی به عملیات «طوفان‌الاقصی» اشاره کرد و افزود: در طول 7 ماه گذشته بسیاری از مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه به شهادت رسیدند. امروز تقابل بین رژیم صهیونیستی و غزه، تقابل جبهه حق و باطل است و به برکت جریان‌های رسانه‌ای پرده از چهره کودک‌کش اسرائیل برداشته شده است. اگر در این ماه‌ها جریان رسانه‌ای با این قوت ادامه نداشت، بازهم حق مردم مظلوم غزه همچون 75 سال گذشته در سکوت خبری تضییع می‌شد.

سردار فرمانی دقت در کم و زیاد نکردن روایت، صحت، اتقان، سرعت و به‌هنگام بودن اتفاقات را امری مهم تلقی کرده و به عملیات «وعده صادق» نیز اشاره و اظهار کرد: پس از چند ماه از عملیات طوفان‌الاقصی، عملیاتی از سوی ایران با عنوان وعده صادق شکل گرفت و مهم‌تر از خود عملیات عملیات روانی و رسانه‌ای بود که در پیوست آن اتفاق افتاد و تاکنون هیچ مجمع غیرآزاداندیشی نتوانست آن را محکوم کند.

وی جریان رسانه‌ای «وعده صادق» را الگویی برای جریان‌سازی رسانه‌ای دانست و اضافه کرد: روایت‌سازی رسانه‌ای در این عملیات بسیار برجسته اس، تا جاییکه رژیم صهیونیستی به این سرعت نخواهد توانست از جای خود حرکت کرده و بلند شود.

به گفته سردار فرمانی اگر به‌دنبال تمدن‌سازی نوین اسلامی هستیم قبل از آن باید دو حرکت جامعه‌پردازی و دولت‌سازی را رقم زنیم و این امر اتفاق نخواهد افتاد، مگر انکه دست به اقدامات جهادی زده و آن را به بهترین شکل رسانه‌ای کنیم. اگر این اتفاقات انعکاس داده شود قطعاً موج امیدآفرینی توسعه پیدا خواهد کرد. حس امید و رضایت اگر برانگیخته شد، بدون شک اتفاقات خوبی در عرصه جهاد تبیین خواهد افتاد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در جنگ نرم و شناختی دشمن با رسانه علیه ما به‌پا خواسته و تدافع ما نیزباید از طریق رسانه باشد تا درعرصه بین‌المللی ظهور و بروز داشته باشد. روابط عمومی را در حرکت مردمی بسیج قوام‌دهنده مردم‌سالاری دینی هستند. حرکت جدید بسیج در محلات مختلف با قدرت ادامه دارد و قرار براین است مشکلات به دست خود مردم برطرف شود. پیگیری و احصا نیازها در 70 هزار نقطه کشور می‌تواند برای مردم الگو شود.

وی در پایان تصریح کرد: اگر روابط‌عمومی حس امید را در بدنه جامعه ارتقا ببخشد خیلی از معادلات و محاسبات دولت‌سازی هم رشد پیدا می‌کند. پایه دولت اسلامی، بدنه و جامعه اسلامی است.

انتهای پیام
captcha