حمایت 6 میلیارد تومانی خیریه «حامی‌یار» از کودکان سرطانی
کد خبر: 4216272
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۴

حمایت 6 میلیارد تومانی خیریه «حامی‌یار» از کودکان سرطانی

مدیرعامل مؤسسه «حامی‌یار» استان مرکزی با اشاره به تشکیل 254 پرونده در این خیریه گفت: تاکنون شش میلیارد و 400 میلیون تومان جهت درمان و بهبودی کودکان مبتلا به سرطان هزینه شده است.

نشست خبری خیریه حامی یار استان مرکزی با اصحاب رسانه

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حامد صوفی، مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان سرطانی «حامی‌یار» استان مرکزی، عصر پنج‌شنبه، 27 اردیبهشت‌ماه در نشست مطبوعاتی که به‌منظور ملی شدن این انجمن و جشن 10 سالگی آن در اراک برگزار شد، به تاریخچه و نحوه تشکیل این انجمن اشاره کرد و گفت: مؤسسه خیریه «حامی یار» با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان استان مرکزی به شماره ثبت ۹۱۳ و شناسه ملی 14005828031 در آبان‌ماه سال ۹۳ با حضور اینجانب و جمعی از نیکوکاران نیک‌اندیش استان شکل گرفت و پس از اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌ربط از ۲۹ اردیبهشت ۹۵ فعالیت خود را به‌طور رسمی ادامه داد.

وی ادامه داد: از جمله آرمان‌های مؤسسه خیریه حامی‌یار می‌توان به حمایت مالی و بهبود کیفیت زندگی کودکان بیمار، استفاده بهینه از ظرفیت داوطلبان، ارتقای کیفی بخش‌های بستری کودکان بیمار و آگاهی‌بخشی در خصوص بیماری سرطان اشاره کرد.

صوفی به تشریح قدامات و خدمات حامی‌یار پرداخت و اضافه کرد: افتتاح دفتر خدمات حمایتی در بیمارستان امیرکبیر، تأسیس اولین مدرسه بیمارستان، پرداخت هزینه دارو، پراخت هزینه‌های بستری و جراحی، پرداخت هزینه‌های آزمایش و تصویربرداری، تهیه و تأمین تجهیزات حین درمان، ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی، آموزش تحصیلی و غیر تحصیلی، ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی، ارائه خدمات تسکینی در منزل، پرداخت هزینه تردد و هزینه تغذیه روزانه، خدمات حمایتی و آموزشی، تسویه حساب پرونده‌های بیمارستانی، توزیع سبد حمایتی، برگزاری جشن‌های مناسبتی، پرداخت هزینه پورت‌گذاری و نمونه‌برداری مغز استخوان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی، پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری بخشی از اقدامات انجام شده است.

تسریع روند درمان؛ مأموریت «حامی‌یار»

وی در رابطه با مأموریت حامی‌یار نیز بیان کرد: مؤسسه خیریه «حامی‌یار» بر آن است تا با ارائه خدمات حمایتی و آموزشی به صورت عمومی و تخصصی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان و همچنین از طریق توسعه و تجهیز مراکز درمانی در استان مرکزی موجبات تسهیل و تسریع روند درمان کودکان و همچنین آرامش خاطر خانواده این عزیزان را فراهم آورد.

به گفته صوفی مؤسسه «حامی‌یار» اولین تشکل ملی استان و مؤسسه‌ای مردم‌نهاد، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیر دولتی بوده و بر اصول امانتداری، حفظ ارزش‌های انسانی، صداقت و شفافیت مالی بنا شده است. این نهاد مردمی با عزم خیرین و داوطلبان خیریه به کودکان مبتلا به سرطان کمتر از ۱۸ خدمات حمایتی و آموزشی ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های این نهاد مردمی فقط به استان محدود نشده و بیماران نیازمند در سایر استان‌ها و حتی کشورها را نیز شامل می‌شود، افزود: از مجموع 254 پرونده تشکیل شده 117 مددجو ساکن اراک، 107 مددجود ساکن حومه شهر اراک، ۲۴ مددجو ساکن استان لرستان، 3 مددجو ساکن استان همدان، یک مددجو ساکن استان خوزستان، یک مددجو ساکن استان قم و یک مددجو نیز از کشور افغانستان بوده است.

صوفی در رابطه با اهداف و برنامه‌های مؤسسه از اقدام به ملی شدن گفت: پس از ملی شدن بنا داریم در برنامه بلند مدت حامی‌یار به عنوان یکی از تشکل‌های مردمی مطرح کشور در حوزه سلامت کودکان به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین گسترش دایره ارائه خدمات از استان به مراجعین از کل کشور، دریافت حمایت از سراسر کشور و جذب حمایت‌های بین‌المللی، تعریف پروژه‌های بین‌المللی با موضوع سلامت کودک، استفاده از ظرفیت و بهره‌برداری از تجربه‌های بین‌المللی، تشکیل شبکه در حوزه سلامت کودک با همکاری سمن‌‌های ملی و حضور فعال در شبکه‌های ملی مرتبط با حوزه کودک، مشارکت و همکاری در تدوین منشور حقوق کودک بیمار و تدوین منشور اخلاق پزشکی، با استفاده از دانش متخصصان از جمله روانشناسان در حوزه کودک از دیگر اهداف تعریف شده است.

تشکیل 254 پرونده در مؤسسه «حامی‌یار»

مدیرمؤسسه حمایت از کودکان سرطانی «حامی‌یار» استان گفت: تاکنون ۲۵۴ پرونده تشکیل شده است که از این تعداد یکصد کودک بهبود یافته، 37 کودک آسمانی شده‌اند و 117 کودک نیز در حال درمان هستند. از سال ۹۳ همزمان با شروع فعالیت تاکنون به لطف خداوند متعال، همت و همراهی مردم و نیکوکاران در حامی‌یار یکصد کودک مبتلا به بیماری از بیماری رهایی یافته و به طور کامل بهبود یافته‌اند. روند ارائه خدمات به کودکان بهبودیافته از بیماری در شرایط کنونی به این صورت است که کودک پس از یک سال از بهبودی مشمول تمامی خدمات و تا دو سال پس از بهبودی نیز تمام هزینه‌ها اعم از دارو مکمل غذایی، بررسی وضعیت کلی سلامت بیمار و انجام آزمایش‌های مراقبتی به وی پرداخت می‌شود.

صوفی مهم‌ترین و بزرگترین مشکل کودکان مبتلا به سرطان در شرایط فعلی را نبود یا کمبود داروهای شیمی‌درمانی دانست و اظهار کرد: خوشبختانه در دهه‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های خوبی در درمان سرطان کودکان در ایران و جهان بوده‌ایم. امروزه درمان سرطان کودکان در کشور ما مطابق با به‌روزترین شیوه‌نامه‌های درمانی دنیا توسط بهترین متخصصان انجام می‌شود. بدون تردید کسب این موفقیت‌ها بدون حمایت نیکوکاران، داوطلبان و تلاش کارکنان میسر نبوده است.

مدیرعامل مؤسسه حامی‌یار استان گفت: این مؤسسه از ابتدای راه‌اندازی تا پایان سال گذشته حدود شش میلیارد و 400 میلیون تومان خدمات داده است. علاقه‌مندان جهت کمک به بیمارن می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت حمایت‌های مردمی 6۱۰۴۳۳۷۸۳۳۱۴۳۰۵۸ واریز کرده یا با شماره مشارکت‌های مردمی 09189559393 تماس بگیرند.

وی در پایان بیان کرد: در 10 سال گذشته بیشترین تمرکز روی درمان بیماران صورت گرفته است، اما با وجود اهمیت پیشگیری از بیماری قرار بر این است تا با اجرای برنامه‌های مختلف در سطح استان خانواده‌ها را نسبت به علائم هشداردهنده بیماری جهت تشخیص زودهنگام و شروع درمان آگاه کنیم. بدون شک برای تحقق این مهم به کمک اصحاب رسانه، صدا‌و‌سیما، آموزش و پرورش، مساجد و ... نیازمندیم.

Bottom of Form

انتهای پیام
captcha