«رویان» جهاددانشگاهی استان مرکزی مرکز برتر سال شد
کد خبر: 4216278
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۹

«رویان» جهاددانشگاهی استان مرکزی مرکز برتر سال شد

مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی به‌عنوان مرکز برتر درمان ناباروری سطح سه در استان معرفی و تقدیر شد.

مراسم تقدیر از مرکز درمان رویان استان مرکزی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، ابوالفضل نجاتی، معاون بیمه و درمان بیمه سلامت استان مرکزی، در جریان تقدیر از مرکز درمان ناباروری این نهاد در استان، گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته، این مجموعه به عنوان مرکز برتر درمان ناباروری سطح سه در استان معرفی شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۲۲ مورد مراجعه توسط ۹۲ بیمار تحت پوشش بیمه سلامت به این مرکز صورت گرفته و بر اساس این مراجعات ۴۹۶ میلیون تومان بر اساس تعرفه نیمه دولتی به این مرکز پرداخت کرده‌ایم.

نجاتی ادامه داد: قانون جوانی جمعیت از قوانین بسیار خوبی است که در مجلس تصویب شده و با تعهداتی که به سازمان‌های بیمه‌گر تکلیف کرده اقدام زوجین نابارور در مسیر درمان را تسهیل کرده است. زوجین نابارور مراجعه‌کننده، در فرایند درمان توسط پزشکان نشان‌دار می‌شوند و با اینکار در سامانه‌های بیمه سلامت ثبت شده و می‌توانند تمامی خدمات را دریافت کنند.

معاون بیمه و درمان بیمه سلامت استان مرکزی گفت: مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، یکی از سه مرکز فوق تخصصی ناباروری در استان است که با توجه به اینکه خدمات خود را با تعرفه نیمه دولتی عرضه می‌کند می‌تواند به میزان قابل توجهی در کاهش هزینه‌های درمان، به مراجعین کمک کند.

وی اظهار کرد: مادران نابارور هم می‌توانند با مراجعه به بیمه تحت پوشش قرار بگیرند و پس از انجام آزمون ارزیابی وسع، تا دو سال پس از تولد فرزند تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. کودکانی که متولد می‌شوند نیز تا سن پنج سالگی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.

خدمت‌رسانی به زوجین نابارور جزو وجوه قانون اساسی است

فریده رنجبران، معاون درمان علوم پزشکی اراک، نیز با اشاره به هفته ملی جوانی جمعیت گفت: درمان و خدمات‌رسانی به زوجین نابارور جزو وجوه اساسی قانون جوانی جمعیت است و ما مرکز درمان ناباروری سطوح دو و سه را در مجموعه علوم پزشکی استان راه‌اندازی کرده‌ایم، اما رضایتمندی از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان بسیار خوب بوده و امروز از این مرکز بابت خدمات شایسته تقدیر می‌کنیم.

تقدیر از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی

وی درخصوص مشکل نبود متخصص فلوشیپ در استان اظهار کرد: ما پیگیر تامین فلوشیپ ناباروری هستیم. متأسفانه کشور با کمبود فلوشیپ ناباروری روبرو است. در راستای تامین این متخصصان با معاونت درمان و معاونت آموزشی وزارت بهداشت مکاتباتی صورت گرفته است تا در صورت امکان به رفع این مشکل کمک کنند.

رنجبران افزود: در سطح استان نیز اعلام شده است که می‌توانیم پزشکانی از استان که تمایل به ادامه تحصیل در این رشته دارند را معرفی کنیم تا راحت‌تر وارد این رشته شوند، اما به دلیل سختی‌های این رشته، متقاضی کم است.

ارائه تمام خدمات درمان ناباروری در مرکز درمان جهاددانشگاهی

مریم جنابی، مدیر مجتمع درمانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی تمامی خدمات درمان ناباروری را به مراجعان ارائه می‌دهد.

وی افزود: مجتمع درمانی جهاد دانشگاهی استان در کنار فعالیت مرکز درمان ناباروری، خدمات متنوع دیگری را نیز در حوزه‌های مختلف درمانی ارائه می‌دهد. خوشبختانه توانستیم آزمایشگاه ژنتیک این مجموعه را راه‌اندازی کرده که با انجام این کار از ارسال آزمایش‌های ژنتیک به خارج استان بی‌نیاز شدیم.

جنابی گفت: همه آزمایشگاه‌های خصوصی استان آزمایش‌های کاریوتایپ و دیگر آزمایش‌ها در این حوزه را به بیرون از استان ارجاع می‌دهند ولی خوشبختانه ما با ۶ ماه تلاش توانستیم کاریوتایپ را در استان راه‌اندازی کنیم و این اقدام در آینده نتایج بسیار خوبی را برای استان حاصل خواهد کرد.

تقدیر از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی

وی تاکید کرد: این دستاورد باید در سطح استان اطلاع‌رسانی شود بویژه اینکه این آزمایشات در این مرکز یا تعرفه نیمه‌دولتی انجام می‌شود که نسبت به هزینه‌های آزمایشگاه‌های خصوصی برای بیمار بسیار به صرفه‌تر است.

جنابی گفت: به مناسبت هفته ملی جوانی جمعیت برنامه‌هایی در نظر گرفته شده و در حال اجراست که از جمله آنها انجام غربالگری ناباروری رایگان در شهرستان‌های استان است که این اقدام تاکنون مجموعا طی ۴ مرحله در خمین و خنداب اجرایی شده است. با اینکار توانستیم در مسیر درمان به قشری که توان مالی کمتری دارند کمک کنیم. همچنین در ایام این هفته متخصصان این مرکز شامل فلوشیپ ناباروری، فلوشیپ ناباروری مردان، متخصص جنین‌شناسی، ژنتیک و روانشناسی به مراجعین مشاوره رایگان ارائه می‌دهند.

یادآور می‌شود، در این مراسم که با حضور مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک، تیم نظارت بر درمان این دانشگاه و معاون بیمه و درمان بیمه سلامت استان مرکزی برگزار شد، لوح تقدیر دانشگاه علوم پزشکی اراک به مریم جنابی مدیر مجتمع درمانی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، مهناز تبریزی مسئول اتاق عمل مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی و بنت‌الهدی قاسمی مسئول کلینیک مامایی این مرکز تقدیم شد.

گفتنی است، معاون اداره‌کل بیمه سلامت استان نیز با اهدای لوح تقدیر از جانب سرپرست این اداره کل به مریم جنابی، از خدمات مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان مرکزی تقدیر کرد.

انتهای پیام
captcha