بزرگداشت ارتحال امام (ره) فرصتی برای انتقال اندیشه‌های ناب به جوانان است
کد خبر: 4216591
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۶
معاون سیاسی استاندار مرکزی:

بزرگداشت ارتحال امام (ره) فرصتی برای انتقال اندیشه‌های ناب به جوانان است

بهنام نظری بیان کرد: بزرگداشت ایام ارتحال امام (ره) فرصتی برای انتقال اندیشه‌های ناب ایشان، رفتار، منش، زندگانی و ابعاد گوناگون زندگی آن شخصیت فرزانه به نسل نوجوان و جوان است.

بهنام نظری، معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، بهنام نظری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، امروز، 29 اردیبهشت، در جلسه هماهنگی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) که در استانداری برگزار شد، ضرورت پرداختن به ابعاد شخصیتی حضرت امام(ره) را مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرای برنامه‌های مختلف در ایام ارتحال ایشان وظیفه‌ای عمومی بوده و همه در اجرا سهیم هستند.

نظری با بیان اینکه امام راحل در بدترین شرایط تبعیدگاه‌ها و زندان‌های سیاسی هدایت انقلاب را در دست گرفت و برای پیروزی آن بسیار تلاش کردند، اظهار کرد: برنامه‌های ارتحال باید با بهترین شکل ممکن با حضور مردم به ویژه جوانان انجام شود.

معاون سیاسی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تکریم و اجرای هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) هدف‌گذاری شده و ضروری است تمام 10 دستگاه متولی برگزاری این مراسم پای کار باشند، اظهار کرد: طبق تقسیم وظایف صورت گرفته بخش عمده برنامه‌های مراسم ارتحال با سپاه و بسیج است.

وی زیارت اولی‌های بارگاه امام راحل را جزو برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی و اولی دانست و اضافه کرد: انجام وظایف در بهترین حالت ممکن ضروری است و هماهنگی جهت وسایل ایاب و ذهاب، اسکان، پارکینگ، میان وعده، غذای سرد و گرم برای زائران باید مورد توجه و اهمیت باشد.

نظری شعار امسال سالروز ارتحال حضرت امام (ره) را «امام وعده‌های صادق» اعلام کرد و گفت: برای جابه‌جایی زائران از وسایل نقلیه سالم و بدون مشکل فنی استفاده شود. شرکت‌های دارای خودرو همچون ماشین‌سازی، آلومینیوم، پتروشیمی، پالایشگاه و سایر ادارات که خودرو دارند در این 2 روز نیاز ستاد ارتحال را تأمین کرده تا افراد برای اعزام مشکلی نداشته باشند.

معاون سیاسی استاندار مرکزی با بیان اینکه اعزام زائران در همه نقاط اراک انجام می‌شود، اما برای پیش‌بینی و پشتیبانی باید با ستاد سالگرد ارتحال هماهنگ باشند، بر ضرورت نصب بنر و پلاکارد در خصوص ارتحال حضرت امام خمینی در روزهای سیزدهم و چهاردهم خرداد در مناطق شهری و روستایی و مسیر رفت و برگشت تأکید کرد.

نظری با اشاره به این مطلب که امام راحل بشارت محو شدن رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار را داده بودند، اضافه کرد: عملیات «طوفان الاقصی» در ماه‌های اخیر گواه براین ادعا است و با یاری خداوند و تلاش جبهه مقاومت فلسطینی‌ها سرزمین خود را پس خواهند گرفت.

معاون سیاسی استاندار مرکزی بزرگداشت ایام ارتحال امام (ره) را فرصتی برای انتقال اندیشه‌های ناب ایشان، رفتار، منش، زندگانی و ابعاد گوناگون زندگی آن شخصیت فرزانه به نسل نوجوان و جوان دانست و تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم در فرمانداری‌های ۱۲ گانه استان مرکزی انجام و کمیته‌های خدمات‌رسانی نیز تشکیل شده است.

انتهای پیام
captcha