سید محرومان و جوانه امید بر تن بی‌جان آذرآب
کد خبر: 4218433
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۰
ایکنا گزارش می‌دهد

سید محرومان و جوانه امید بر تن بی‌جان آذرآب

آذرآب یکی از صنایع خسته اراک بود که رمقی برای از جا برخاستن و گرداندن چرخه تولید را نداشت، اما با حضور آیت‌الله رئیسی که در راه خدمت به مردم خستگی نمی‌شناخت جانی دوباره در رگ‌های تولیدش جریان یافت و کارگران بار دیگر با پند و اندرزهای پدرانه امیدوارانه‌تر از قبل امور را پیش بردند.

بازدید آیت الله شهید رئیسی از شرکت آذرآب اراک

این روزها دلمان تنگ انسانی است که با آمدنش غبار خستگی را از تنمان زدود و با نگاهی امیدوارانه ما را به زندگی، پیشرفت و رونق تولید امیدوار کرد. آری، نیک می‌دانیم در مورد چه شخصیتی سخت می‌گوییم. همانی که برخی افراد منفعت‌طلب با آمدنش مخالف بودند، امروز پس از قریب به سه سال خدمت صادقانه، مجدانه و سختگیرانه به مسئولان به سید محرومان و مدافع محرومان و اقشار ضعیف ملت تبدیل شد و جواز آسمانی شدن با عنوان شهید را از خداوند متعال کسب کرد.

سال‌ها از گوشه و کنار صنایع بارقه‌های ناامیدی، گلایه، اعتصاب و تجمع را شاهد بودیم و با وجود اعتراض‌های بسیار مشکلات صنایع و کارکنان روز به روز بیشتر می‌شد. کارگران هر روز نگران تعدیل نیرو بودند و از اینکه بیکار شوند ترس و واهمه داشتند. کارگرانی هم که سرکار بودند با معوقه‌های بسیار روبه‌رو بودند و فقط خدا می‌داند آن روزها چگونه با پاسخگوی خواسته فرزندان بودند.

روزنه‌ها و بارقه‌های امید با آمدن انسانی با روحیه جهادی از سال 1400 قوت گرفت. آیت‌الله رئیسی از همان ابتدا روزهای پنج‌شنبه و جمعه را به سفرهای استانی اختصاص داد و پیگیر مشکلات شد و در طول این مدت به برخی از استان‌ها همچون خوزستان، سیستان‌وبلوچستان چندین بار سفر کرد و در جریان اتفاقات قرار گرفت. سفر رئیس‌جمهور شهید به استان مرکزی در تیرماه سال 1401 به وقوع پیوست و از همان دقایق ابتدایی با برنامه‌ریزی صورت گرفته بازدید از صنایع استان را اولویت قرار داد. آذرآب یکی از صنایع خسته اراک بود که رمقی برای از جا برخاستن و گرداندن چرخه تولید را نداشت، اما با حضور این رئیس‌جمهور جهادی که خستگی نمی‌شناخت جانی دوباره در رگ‌های تولیدش جریان یافت و کارگران بار دیگر با پند و اندرزهای پدرانه امیدوارانه‌تر از قبل امور را پیش بردند.

رئیس‌جمهور شامگاه همان روز استان مرکزی را ترک کرد و با جدیت پیگیر امور و مشکلات صنایع شد. خوشبختانه طولی نکشید که امید بر تن نیمه‌جان صنایع همچون آذرآب جوانه زد و کارگرها با قدرت چرخه تولید را پیش رانده و تولید به سبک ایرانی مقتدر را با انگیزه‌های مضاعف در پیش گرفتند و در این راه تا رسیدن به نقطه مطلوب از پای ننشستند. ایکنا مرکزی از حال و هوای این روزهای آذرآب گزارشی تهیه کرده است که تقدیم مخاطبان می‌شود.

رفع مشکلات آذرآب یکی از یادگارهای آیت‌الله رئیسی

پیمان عابدی در حالی که اشک چشمانش را پاک می‌کرد به خبرنگار ایکنا گفت: قریب به شش روز از شهادت آیت‌الله رئیسی می‌گذرد و باورش برای ما بسیار سخت است. ایشان در کارنامه فعالیتی خود اقداماتی را به یادگار گذاشت که شاید کمتر در کارنامه فعالیتی رئیس‌جمهوری شاهد بودیم. شرکت ما سال‌ها با مشکلات عدیده دست‌و‌پنجه نرم می‌کرد و متأسفانه مسئولی برای رفع مشکلات جدی وارد عمل نمی‌شد تا گرفتارها برطرف شود.

بازدید آیت الله شهید رئیسی از شرکت آذرآب اراک

وی با بیان این مطلب که برخی از مشکلات سال‌ها گریبان شرکت را گرفته بود و هر روز بر مشکلات افزوده می‌شد، اضافه کرد: به یادم دارم روز بازدید ایشان از آذرآب برخی کارگرها از حضور ایشان مطلع نبودند و با آمدنش متحیر شدند در ابتدا همه سکوت کردند، اما دقایقی نگذشت که چهره مظلومش قوت قلبی در دل کارگران ایجاد کرد و برخی لب به سخن گشودند و رئیس‌جمهور نیز با گوشی شنوا به تمام سخنان گوش دادند.

عابدی اضافه کرد: هنگام خروج آیت‌الله شهید رئیسی از شرکت یکی از کارگران با صدای بلند گفت: «آقای رئیسی فراموشمان نکنید، ایشان نیز پاسخ دادند: خیالت راحت پیگیری می‌کنم.» لحن سخنان ایشان آهنگی باصلابت داشت که ما را به انجام و تحقق این قول امیدوار می‌کرد. چندی نگذشت که شاهد تغییرات و رفع مشکلات بودیم که از آن جمله می‌توان به تغییر سهامدار عمده شرکت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه فقدان آیت‌الله رئیسی برای ما و همه ملت ایران سخت است، اما ایشان به آرزوی خود که شهادت در مسیر خدمت بود، رسیدند، ادامه داد: رئیس‌جمهور دستور پیگیری دادند و بسیاری از مشکلات برطرف شد، اما برخی مشکلات همچون مشکلات بانکی و ضمانت‌نامه‌ها به قوت خود باقی است و امید است مسئولان و رئیس‌جمهور آینده راه شهید رئیسی را ادامه داده و مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شوند.

عابدی تصریح کرد: در سال‌های اخیر که شرکت آذرآب در شرایط سخت و تلخی به سر می‌برد آیت‌الله رئیسی در دو سمت رئیس قوه قضائیه و مجریه به استان سفر کرد و از نزدیک در جریان مشکلات صنایع قرار گرفت. این روزها منتظر حضور دوباره ایشان در استان بودیم که چشم به‌راه ماندیم. دوست داشتیم از نزدیک از زحمات، تلاش‌ها و پیگیری‌های ایشان تقدیر کنیم که متأسفانه محقق نشد.

آیت‌الله رئیسی انسانی جامع‌الاطراف بود

علی داوری، دیگر کارگر شرکت آذرآب نیز گفت: شهید رئیسی نگاهی نو و مثبت به صنایع داشت و تا آخرین لحظه برای پیشرفت تولید تلاش کرد. برای این شهید وارسته خستگی معنا نداشت و بارها شنیدم که خستگی را خسته کرده بود. رئیس‌جمهور شهیدمان، رئیس‌جمهور پشت‌میز نبود و با جان و دل و با دلسوزی پدرانه برای ملت کارها را پیش می‌برد. شاهدیم در تمام سفرهای استانی بیشترین وقت را برای احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌راکد اختصاص می‌داد و از پیگیری‌های بعدی نیز غافل نبود.

بازدید آیت الله شهید رئیسی از شرکت آذرآب اراک

وی با بیان این مطلب که رویکرد غالب ایشان حتی در زمان ریاست قوه قضائیه توجه به امر احیای واحدهای صنعتی بود، اضافه کرد: شعار دولت سیزدهم مردمی‌بودن بود و در طول این سال‌ها به بهترین شکل آن هنگام که برای بازدید از مناطق سیل‌زده تا زانو در گل‌و‌لای ناشی از سیل فرو می‌رفت، معنا شد. این همان چیزی بود که از یک رئیس‌جمهور مردمی انتظار می‌رفت.

داوری گفت: درست است که رئیس‌جمهور کاملاً مردمی و در بین آحاد مردم به‌ویژه مناطق محروم حاضر می‌شد، اما نباید دیدار ایشان با نخبگان، اساتید، کارآفرینان، جامعه قرآنی و... غافل ماند. آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور جامع‌الاطراف بود که با تمام اقشار توان برقراری ارتباط داشت و برای هرکدام برنامه‌ها و توصیه‌هایی مرتبط داشت.

این کارگر شرکت آذرآب به فرمایش مقام معظم رهبری و تأکیدهای ایشان مبتنی بر رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی استناد کرد و ادامه داد: ایشان همواره بر خوب بودن حال جامعه کارگری و بهبود وضع اقتصادی آنان تأکید و سفارش داشتند و آیت‌الله رئیسی نیز با همین روحیه قدم در مسیر گذاشتند.

زحمات آیت‌الله رئیسی را با تولید بیشتر جبران می‌کنیم

محمد کاوه، از دیگر کارگران آذرآب اراک، نیز ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان بیان کرد: صبح روز 31 اردیبهشت‌ماه همه از شهادت ایشان باخبر شده بودند و با ناراحتی و اشک این ضایعه را به یکدیگر تسلیت می‌گفتند. ما سال‌ها با مشکلات بسیار مواجه بودیم، اما با آمدن ایشان مشکلاتمان تا حد بسیاری برطرف شد. این ضایعه قابل جبران نیست و تحملش برای ما و ملت سخت و سنگین است.

بازدید آیت الله شهید رئیسی از شرکت آذرآب اراک

 کاوه ادامه داد: خدمت صادقانه، روحیه جهادی و ولایت‌مداری از شاخصه‌های بارز این رئیس‌جمهور شهید است و ما امروز تکلیف داریم با تلاش بیشتر قدردان زحمات و پیگیری‌های این شهید معظم و معزز باشیم. باید همه تلاش کنیم تا قدری از زحماتش را جبران کنیم. ایشان به داد صنایع رسیده و بسیاری از آنان را احیا و فعال کردند. خوشبختانه با احیای این صنایع تولید و چرخه تولیدات داخلی رونق گرفت و جوانان بسیاری به کار مشغول شدند.

وی اضافه کرد: رئیس‌جمهور مردمی، نسبت به مسائل کارگران و پیگیری برای حل مشکلات این قشر حساسیت ویژه داشتند و به سبب مردمی بودن و حمایت از کارگران در هر سمتی بودند تلاش می‌کردند. هیچ‌گاه نگاه مهربان و سخنان دلسوزانه‌اش را فراموش نخواهیم کرد.

آیت‌الله رئیسی 31 تیرماه سال 1401 در سفر به استان مرکزی در همان لحظات ابتدایی از شرکت آذرآب اراک بازدید داشتند. این امر گواه بر این ادعاست که این شهید خدمت برای رفع مشکلات قشر کارگر و احیای صنایع سر از پای نمی‌شناخت. امروز کارگران لحظات شیرین و ناب دیدار با خادم‌الرضا(ع) شهید آیت‌الله رئیسی را فراموش نخواهند کرد و از این دیدار پلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تحول در تولید استفاده خواهند کرد. امید است رئیس‌جمهور آینده رئیسی‌گونه به گشایش هرچه بیشتر مشکلات کمک کند.

انتهای پیام
captcha