سپاه در انجام تکالیف بدون خستگی پای کار ملت است
کد خبر: 4218663
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۵
سردار فدوی:

سپاه در انجام تکالیف بدون خستگی پای کار ملت است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه به برکت امامین انقلاب، سپاه پاسداران در طی این سال‌ها در هر عرصه‌ای که انقلاب و نظام نیاز داشته خدمت کرده است، گفت: پاسداران در انجام تکالیف، با همه توان و بدون خستگی پای کار بوده و هستند.

سردار علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار پاسدار علی فدوی، جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز، هفتم خردادماه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه استان مرکزی که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در دهکده مقاومت اراک برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: ایشان با پشتوانه و حمایت مردمی حکومت اسلامی را پایه‌گذاری کرد و این مهم برای مردم استان مرکزی که زادگاه آن حضرت است، افتخاری مضاعف محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدامات و خدمات ارزنده امام خمینی(ره) هیچ‌گاه از اذهان ملت ایران و سایر مردم عدالت‌خواه و آزادی‌خواه فراموش نخواهد شد، اضافه کرد: مردم استان مرکزی باید قدردان این پشتوانه بزرگ باشند و از آنکه جلوه‌گاه ظهور و بروز جبهه است در تمامی امور بهره‌برداری کنند.

سردار فدوی مردم‌سالاری دینی را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: یکی از تجلیاتی که حضرت امام راحل بنیان نهاد انتخابات است که در ۱۲ فروردین سال 58 انجام و مردم به جمهوری اسلامی رأی آری دادند. در انتخابات ریاست‌ جمهوری پیش‌ رو مردم باید در سایه وفاق و همدلی که به‌واسطه شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و دیگر شهدای خدمت شکل گرفته حضوری پرشور و شعور داشته باشند.

وی بیان کرد: مردم در طول ۴۵ سال گذشته ثابت کرده‌اند تا پای جان، همراه انقلاب هستند. وقتی به تکلیف خود عمل کنیم وعده خدا هم محقق می‌‌شود و شرط محقق شدن وعده خدا پای کار بودن است.

فدوی با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرت‌های برتر دنیاست، افزود: دشمنان از ابتدای انقلاب به دنبال به شکست کشاندن این نظام بوده‌اند و برای رسیدن به اهدافشان بسیار تلاش کردند، اما با توکل بر خدا و بصیرت ملت به هدف خود نرسیده‌اند و شاهدیم به اقتدار جمهوری اسلامی ایران اعتراف دارند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما پشتوانه‌‌های بی‌شماری مانند شهدا داریم که هر کدام می‌توانند توطئه‌های بی‌شماری را از بین ببرند، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۷ فرمودند: «این انقلاب به پیروزی کامل خود رسیده و به دست صاحب اصلی آن، حضرت صاحب‌الزمان(عج) تحویل داده می‌شود، در حالی که دشمنان با کارهای خود تنها زحمت ما را زیاد می‌کنند.»

سردار فدوی ادامه داد: سال‌هاست که شاهد پیروزی‌های پرتکرار جبهه حق انقلاب اسلامی بر جبهه باطل و کفر شیطان بزرگ هستیم. خداوند متعال قدرت محاسباتی را از دشمنان گرفته و همواره آنان را با شکست مواجه کرده است، اما آنان همچنان در پی خباثت‌های خود هستند.

وی با تأکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری افزود: خبیثان و شیاطین دنیا درصدد هستند که حضور حداقلی را پای صندوق‌های رأی داشته باشیم؛ از این‌رو باید هوشیار بود که هدف دشمن محقق نشود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران به خدمات سردار کریمی، فرمانده سابق سپاه روح‌الله اشاره و از زحمات وی تقدیر کرد و گفت: استان مرکزی در برخی عرصه‌ها از جمله مسکن پاسداران رتبه برتر کشور را دارد.

رئیس‌جمهور شهید کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، با اشاره به تغییر ریل‌گذاری دولت مردمی سیزدهم به بخشی از خدمات «شهید جمهور» در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور شهید، خدمت به مردم را در اولویت فعالیت‌ها و برنامه‌های خود قرار داده بود.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم رویکرد اداره کشور به‌صورت جدی تغییر کرد؛ از این‌رو در ابعاد و حوزه‌های مختلف، از احیای واحدهای تولیدی تعطیل‌شده، راکد و نیمه‌تعطیل تا لغو سند ۲۰۳۰ از جمله اقدامات تحولی از سوی دولت مردمی سیزدهم بودیم.

استاندار مرکزی به انتخابات پیش‌ رو اشاره و بر حضور حداکثری تأکید و تصریح کرد: مردم بودند که دولت سیزدهم را انتخاب کردند و در انتخابات پیش‌ رو این مردم هستند که انتخاب خواهند کرد که ریل تحولی ادامه پیدا کند. دولت آینده از هم‌‌اکنون یک رسالت مهم دارد و آن عبارت است از تداوم میراثی که رئیس‌جمهور شهید در اداره کشور برجای گذاشتند.

وی به خدمات فرمانده سابق سپاه روح‌الله اشاره کرد و گفت: جدای از نگاه جوان‌گرایی سردار کریمی، کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی دو مؤلفه مهم داشت یکی ساختار تشکیلاتی و دیگری الحاق نام حضرت امام خمینی(ره) به این کنگره بود که به همت سردار کریمی اجرا شد.

استاندار مرکزی ادامه داد: فرمانده سپاه استان در این مدت کنار مدیران دولت قرار داشت و باعث شد تا در بحران‌ها، اقدامات محرومیت‌زدایی، توسعه زیرساخت‌ها و... اتفاقات خوبی رقم خورد.

سپاه خادم مردم و حافظ انقلاب است

سردار محسن کریمی، فرمانده سابق سپاه روح‌الله استان مرکزی ضمن خیر مقدم به حاضران و گرامیداشت شهدای خدمت، الگوی خود را در مسیر خدمت سیره شهدا دانست و گفت: تمام تلاش خود را به‌عنوان سرباز کوچک انقلاب برای خدمت به نظام و انقلاب کرده‌ام.

سردار محسن کریمی، فرمانده سابق سپاه استان مرکزی

وی به بخشی از سبقه فعالیت خود در عرصه پاسداری از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در تمام این مدت در حوزه کادرسازی، رشد و تعالی کارکنان سپاه، تقویت بنیه آمادگی مجموعه و به سرانجام رساندن بیش از ۶۰۰ پروژه در بخش زیرساختی استان طی این مدت از هیچ تلاشی فروگذار نکردیم.

فرمانده سابق سپاه روح‌الله استان مرکزی با یادآوری اینکه ترویج روحیه ایثار و شهادت در مقابله با هجمه فرهنگی و جنگ شناختی دشمن اثرگذار است، گفت: به برکت کنگره شهدا استان مرکزی در ایام اغتشاشات کمترین تنش را داشت؛ سپاه استان صادقانه در کنار جامعه کارگری استان قرار دارد؛ بنابراین در اعتراضات کارگری نیز این استان صحنه‌ای نشد که دشمن از آن بهره‌برداری کند و به هدف خود برسد.

سردار کریمی تأکید کرد: سپاه فارغ از هر گرایش سیاسی تنها در مسیر خدمت به انقلاب گام برداشته است؛ سپاه چتر انقلاب است و چترش مانند ولایت بر سر ملت است، سپاه و ولایت جدایی‌ناپذیر هستند؛ سپاه متعلق به جریان خاصی نیست، چراکه در دولت‌های مختلف در کنار مسئولان و مدیران استانی قرار گرفته که اولویت خود را خدمت به مردم و پاسداری از نظام و انقلاب می‌داند. ما فدایی مردم هستیم، و فرماندهی جدید را در مسیر خدمت هر کجا نیاز باشد همراهی و یاری خواهم کرد.

یادآور می‌شود، طی حکمی از سوی سردار حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار مرتضی عمومهدی به‌عنوان فرمانده سپاه استان منصوب و از زحمات سردار محسن کریمی تقدیر شد.

یادآور می‌شود، سردار محسن کریمی، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه می‌شود.

Bottom of Form

Bottom of Form

انتهای پیام
captcha