90 درصد منابع اشتغالزایی بسیج سازندگی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شد
کد خبر: 4220733
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی:

90 درصد منابع اشتغالزایی بسیج سازندگی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شد

سعید فرامرزی بیان کرد: سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با تلاش شبانه‌روزی در سال ۱۴۰۳ با اهلیت سنجی متقاضیان ایجاد اشتغال و کارآفرینی، موفق به معرفی بیش از ۹۰ درصد منابع تخصیصی خود به بانک‌ها شد.

سعید فرامرزی، مسئول بسیج سازندگی استان مرکزیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سعید فرامرزی، مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار کرد: با وجود اینکه ‌سهم تسهیلات تکلیفی این سازمان در سال ۱۴۰۳، 70 درصد کاهش یافت، با تلاش شبانه‌روزی در بازه زمانی کمتر از سه ماه (زمستان ۱۴۰۲) از محل اجرای طرح‌های اشتغال متقاضیان بازدید و ضمن اهلیت‌سنجی درخواست‌های ارائه شده، بیش از ۹۰ درصد منابع در اختیار، جذب و پرونده افراد پس از تکمیل مدارک از طریق سامانه Tek به بانک‌های عامل ارجاع شد.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های ارجاعی توسط بسیج سازندگی به بانک‌های عامل تا امروز بیش از ۷۰ درصد این پرونده‌ها به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال با موفقیت بسته شده و منجر به واریز تسهیلات به حساب افراد شده است تا نسبت به شروع فعالیت‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی خود اقدام کنند و با توجه به تعیین پایان خردادماه توسط بانک مرکزی جهت ادامه واریز تسهیلات به حساب متقاضیانی که توسط سازمان‌ها و نهاد‌ها به بانک ارجاع شده‌اند امیدواریم با اهتمام جدی شبکه بانکی کشور، نسبت به واریز تسهیلات مابقی پرونده‌ها نیز اقدام شود.

فرامرزی با اشاره به عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد گفت: عملکرد این سازمان در ثبت اشتغال در سامانه رصد در سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۱۰ تعهد انجام شده بوده و با ثبت ۱۰۲۵ نفر در این سامانه، بسیج سازندگی استان مرکزی رتبه اول دستگاه‌های اجرایی استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی همچنین از کسب رتبه اول کشور در صحت عملکرد این سازمان در سامانه رصد خبر داد و گفت: براساس گزارش اداره کار، در این زمینه نیز با عملکرد ۱۰۰ درصدی، رتبه اول کشور را در بین دستگاه‌های ذیربط کسب کرده‌ایم.

وی در خصوص منابع جذب شده برای اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: در سال ۱۴۰۳، مبلغ ۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار از محل جزء ۳ و ۴ تبصره ۲ قانون بودجه کشور جذب شده است که این سازمان متعهد شده با این منابع نسبت به ایجاد اشتغال برای ۱۱۰۰ نفر در سطح استان اقدام و در زمینه اشتغال و کارآفرینی نقش آفرینی کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی از دستگاه‌های مسئول و شبکه بانکی کشور خواست تا با همکاری و همدلی هرچه بیشتر، در زمینه‌سازی ایجاد اشتغال مردم‌پایه و کمک به کارآفرینی در سطح استان مرکزی یاری‌گر این سازمان باشند.

انتهای پیام
captcha