کد خبر: 3851402
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
گروه اجتماعی – فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: امروز یکی از برنامه‌های راهبردی و مهم سپاه پاسداران توجه به محرومیت‌زدایی و حل مشکلات نیازمندان است که خوشبختانه در طول این چند سال اخیر به ویژه برنامه‌های در ذیل کنگره این موضوع به خوبی انجام شده است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه‌ روح‌الله استان مرکزی صبح امروز 29 مهرماه در سومین جلسه گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد، گفت: سپاه پاسداران یک جریان انقلابی است که مقام معظم رهبری همواره از عملکرد سپاه رضایت داشته‌اند و تاکیدات ایشان بر تقویت این نهاد عملیاتی همواره باید در دستور کار باشد.

وی افزود: امروز یکی از برنامه‌های راهبردی و مهم سپاه پاسداران توجه به محرومیت‌زدایی و حل مشکلات نیازمندان است که خوشبختانه در طول این چند سال اخیر به ویژه برنامه‌های در ذیل کنگره این موضوع به خوبی انجام شده است. بنا داریم با قوت کارها و برنامه‌های کنگره با همان ساختارها را ادامه دهیم چراکه مجموعه ستاد کنگره یک تاییدیه مهم از فرمانده معظم کل قوا دارد و ما باید کارها را به نحو بهتری پیش ببریم.

دبیر کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی ادامه داد: تهیه و چاپ ۱۳۲ عنوان کتاب تا زمان کنگره اقدامی شایسته بود که کار تهیه باقی آنها هم نیز باید با قوت ادامه داشته باشد و ۱۶۰ عنوانی که برنامه‌ریزی شد به اتمام برسد. در راستای تهیه کتبی که برای کنگره آماده شدند بیش از ۱۶ کارشناس تخصصی از جمله ادبیات، نظامی، تاریخی، ۱۸ نفر ویراستار، ۱۹ صفحه‌آراء و طراح جلد و۷۰ محقق و نویسنده تخصصی همکاری داشتند که لازم است از کلیه این عزیزان برای انجام زحمات فراوانی که انجام دادند تشکر کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای تهیه هر کتاب بیش از ۱۷ گام برداشته می‌شد اظهار کرد: کلیه کارهای تخصصی و استانداردهای لازم برای هر کتاب به طور کامل رعایت شده است. آن چیزی که امروز مهم است شیوه توزیع برای در دسترس قرار گرفتن عموم مردم کتاب‌ها است که باید دارای یک مکانیسم مشخص باشد و این ماموریت مهمی است و همان‌گونه که برای تهیه کتاب‌ها زحمات فراوانی انجام شده است باید برای توزیع آنها نیز اهمیت خاصی قائل شویم.

سردار کریمی تصریح کرد: هرکدام از این کتاب‌هایی که باقی مانده‌اند ظرفیت‌های ویژه محتوایی دارند و نیاز است برای بهتر دیده شدن یک مراسم رونمایی با حضور خانواده‌های معظم شهدا و کلیه تهیه‌کنندگان آن کتاب برگزار شود. استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها برای معرفی کتاب‌ها باید به طور ویژه پیگیری شود چراکه یکی از اهداف مهم ما در کنگره شناساندن امام و شهدا به نسل جوان است و از این ظرفیت‌ها باید به نحو احسن استفاده کرد.

فرمانده سپاه روح‌الله گفت: محفل‌های جمع‌خوانی کتاب که توسط اداره کل کتابخانه‌ها به راه افتاده ظرفیت بسیار مناسبی برای معرفی کتب کنگره است که باید از این ظرفیت نیز استفاده شود. نمایشگاه ملی کتاب در استان مرکزی که طی روزهای آینده برگزار می‌شود نیز فضای بسیار مناسبی برای کتابخوانی فراهم می‌کند که ستاد کنگره نیز باید با ایجاد یک غرفه متنوع از این فضا استفاده کند.

وی ادامه داد: اساتید دفاع مقدس در دانشگاه‌های استان با توجه به ظرفیتی که در اختیار دارند می‌توانند کتب تهیه شده در ذیل کنگره را به دانشجویان معرفی کنند. راه‌اندازی مسابقات کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم فرصتی مناسب برای شناساندن شهدا و اقدامات ارزشمند آنها به اهل کتاب است که باید برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا انجام شود.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: نیاز است شیوه‌نامه‌ای کامل برای اطلاع‌رسانی و فعالیت در فضای مجازی تنظیم شود تا کارها و سایر پیشنهادات فعالان فضای مجازی و رسانه‌ای به طور عملیاتی پیگیری شوند. افتخار کنگره شهدای استان مرکزی این است که برای اولین‌بار یک سرکشی جامع از خانواده‌های معظم شهدا انجام داد. سرکشی و بازدید مستمر از خانواده‌های معظم شهدا یک وظیفه شرعی و قانونی است که بر عهده ما گذاشته شده و باید این کار را به نحو احسن انجام دهیم. سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا نیز از تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری است و مسئولین همه باید این وظیفه را به نحو شایسته‌ای انجام دهند.

سردار کریمی در خصوص راه‌اندازی گنجینه شهدا هم بیان کرد: نیاز است یک هماهنگی بین سایر ادارات و کارخانجات استان با اقشار بسیج انجام شود و اگر در اداره یا کارخانه‌ای گنجینه‌ای موجود است برای تقویت آن برنامه‌ریزی و اگر هم وجود ندارد مطالبه برای راه‌اندازی آن انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: