کد خبر: 3861886
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
گروه فعالیت‌های قرآنی – در راستای عمل به نیت واقف خیر‌اندیش مرحوم حاجیه خانم سلطان عسگری‌هزاوه مرکز فرهنگی قرآنی افق در امامزاده محمد عابد(ع) اراک افتتاح شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، طی مراسمی روز گذشته 13 آذرماه با حضور حجت‌الاسلام عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و جمعی از خیرین نخستین مرکز فرهنگی، اجتماعی و قرآنی تحت عنوان «افق» در امامزاده محمد عابد(ع) اراک راه‌اندازی شد.
حجت‌الاسلام واحدی در حاشیه این مراسم گفت: یکی از برنامه‌های مهم ادارات اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است که در این راستا برنامه‌های ویژه‌ای در سطح امامزادگان در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به ضرورت تشکیل مرکز افق در امامزاده محمد عابد(ع) اراک، اظهار کرد: تشکیل مرکز افق یکی از اقداماتی است که در راستای اجرای امینانه واقف خیراندیش مرحوم حاجیه خانم سلطان عسگری‌هزاوه برای نخستین بار در اراک اجرا شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: قرار است در این طرح هیات امنای امامزاده محمد عابد(ع) و واقفین نیک‌اندیش گردهم آمده و با شناسایی معضلات و مشکلات اجتماعی منطقه از جمله اعتیاد، طلاق و فقر با استفاده از ظرفیت خیرین و موقوفات گام‌های ارزنده‌ای به منظور رفع این مشکلات بر دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با بیان اینکه قدمت وقف به یک‌هزار سال قبل می‌رسد، ادامه داد: وقف سنت حسنه‌ای است که پرونده آن تا قیامت باز است و واقف بعد از مرگ نیز از برکات وقف خود بهره‌مند می‌شود. هرچند فرزند و مال دنیا زینت دنیا هستند، اما وقفِ مال در راه خیر اجر و ثوابی اخروی دارد.
وی لزوم تشکیل انجمن یاوران وقف با عنوان امامزاده محمد عابد‌(ع) به منظور ترویج وقف مشارکتی را مورد تأکید قرار داد و افزود: با ترویج وقف مشارکتی می‌توان اقدامات ارزنده‌ای در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه و ترویج فرهنگ وقف برداشت.
یادآور می‌شود؛ در این مراسم قاسم عسگری به عنوان مدیر مرکز فرهنگی، اجتماعی قرآنی افق معارفه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: