کد خبر: 3889598
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳
معاون فرهنگی دانشگاه اراک در خصوص نیازسنجی فعالیت‌های فضای مجازی در شرایط کرونایی، گفت:‌ پرداختن به مباحث قرآنی در حوزه‌های مختلف به ویژه مفاهیم در شرایط کنونی از ضروریات است.

علیرضا بهرامی، معاون فرهنگی دانشگاه اراک، در گفت‌و‌گو با ایکنا از استان مرکزی، با بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها برنامه‌های فرهنگی تعطیل نشده است، گفت: اکثر برنامه‌ها از حالت حضوری و جمعی به فضای مجازی تبدیل شده است تا خطر هرگونه شیوع بیشتر برطرف شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه اراک برای استفاده حداکثری و بهینه از فعالیت‌های فرهنگی به ویژه فعالیت‌های قرآنی کانال‌هایی را راه‌اندازی کرده است، کانون قرآن و عترت دانشگاه در حوزه فضای مجازی گام‌های خوبی را برداشته است، کمااینکه پیش از این، این مجموعه اقدامات بسیار خوبی را با حضور دانشگاهیان در حوزه قرآن انجام می‌داد.

بهرامی کانون قرآن و عترت دانشگاه را به عنوان یکی از کانون‌های فعال دانشگاه نام بُرد و اضافه کرد: از طریق کانال‌های مختص به کانون قرآن و عترت فعالیت‌های متعددی برای دانشجویان، کارکنان و اقشار مختلف دانشگاه با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری محقق شده است.

وی در خصوص نیازسنجی فعالیت‌های فضای مجازی در شرایط کرونایی، معرفی کتب قرآنی و برگزاری مسابقات متعدد قرآنی به صورت آنلاین و آفلاین را از جمله برنامه‌های مجازی کانون قرآن و عترت دانشگاه اراک دانست و پرداختن به مباحث قرآنی در حوزه‌های مختلف به ویژه مفاهیم را در شرایط کنونی از ضروریات برشمرد.

بهرامی اضافه کرد: فعالیت‌های فضای مجازی دانشگاه در شرایط فعلی بروز و ظهور عمومی ندارد و تقریباً اقشار مختلف جامعه جز دانشگاهیان از آن بهره‌مند نیستند. اگر هریک از دستگاه‌ها و مجموعه‌ها جامعه هدف تحت مسئولیت خود را حمایت کنند، بی‌شک فعالیت‌های خوبی در سطح استان و کشور انجام خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه اراک ادامه داد: بیماری کرونا با وجود ایجاد مشکلات بسیار در حوزه‌های مختلف نکاتی همچون ارزیابی سعه‌صدر و تعامل خانواده، درک خود دوستی و دگر دوستی، تقویت نکات اخلاقی، انفاق و ... را در دل خود جای داده است.

وی گفت: جهت سرگرمی دانشگاهیان کانال گردشگری با هدف سیر و سفر مجازی به اقصی نقاط ایران اپلیکیشن‌های مناسب تعریف و در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد، تا علاوه‌ بر سرگرمی دانشجویان و دیگر دانشگاهیان به نقش دیگر خود که بالابردن سطح اطلاعات عمومی است عمل کرده باشد.

بهرامی در خصوص دیگر اقدامات انجام شده به طراحی ورزش و بازی‌های خانگی که تمام اعضای خانواده را درگیر می‌کند اشاره کرد و افزود: در کانال دانشگاه این برنامه‌ها برای عموم مردم حتی غیر دانشگاهیان نیز در دسترس است. همچنین مرکز مشاوره دانشگاه هر هفته بسته فرهنگی و روانشناختی را آماده و در اختیار جامعه دانشگاهی قرار می‌دهد که حتی غیر دانشگاهیان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. دو تن از روانشناسان نیز در زمان مشخص پاسخگوی سؤالات هستند.

معاون فرهنگی دانشگاه اراک با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی دانشگاه جنبه‌های مختلف دارد که مسئولان و اساتید باید به آن توجه دارند، اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر سردرگمی و علامت سؤال بزرگی بین قشر دانشجو ایجاد شده است و تکلیف خود را برای ادامه ترم نمی‌دانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: