کد خبر: 3987232
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اظها کرد: کشور نیازمند راه‌اندازی گفتمان جهادی در سایر بخش‌ها است و در این مسئله همه افراد باید نقش‌آفرینی کنند و گروه‌های جهادی بسیج در این مهم نقش به‌سزایی دارند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه استان در آیین سرکشی از اردوهای جهادی بسیج سازندگی شهرستان زرندیه و برنامه های دهه امامت و ولایت در این شهرستان گفت: تفکر و فرهنگ بسیج از یادگاران ارزشمند حضرت امام (ره) است و بسیج با عملکرد درخشانی که از خود برجای گذاشته امروز به نمایشگاه ایثار و مجاهدت در همه بخش‌ها تبدیل شده است.

وی افزود: بسیج در عرصه‌های مختلف و با گستره‌ای از خدمات گوناگون در سایر فعالیت‌ها پیشرو و پیشگام است و امروز به یک نیرو و تفکر ارزشمند و البته مقتدر تبدیل شده که ورود آن به هر بحران و مشکلی خاتمه دهنده خواهد بود و تجربه ۴۲ ساله انقلاب اسلامی این مسئله را اثبات می‌کند. بسیج در طول انقلاب اسلامی نشان داده همراه مردم و کاملاً مردمی است و هرکجا مشکل و گرفتاری برای مردم ایجاد می‌شود بسیج گره‌گشا و نجات‌دهنده است.

کریمی بیان کرد: امروز بعد از گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی بسیج همچنان کارآمد و پویا در راستای خدمت به مردم در میدان حضور دارد و ورود بسیج در عرصه‌های مختلف کارآمدی و نجات‌بخش بودن آن را همواره ثابت کرده است. بسیج در مسیر خدمت‌رسانی همه جانبه به مردم متوقف نخواهد شد و به عنوان پشیبان بزرگ ملت همچون پناهگاهی برای مستضعفین عالم است که برای خدمت به مردم آماده هرگونه مجاهدت است.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقشار بسیج که از بطن مردم و جوانان مؤمن و متدین هستند بسیج سازندگی است که در راستای همگانی شدن گفتمان جهادی بسیج تلاش می‌کنند. چراکه اعتقاد داریم تنها راه حل مشکلات و رسیدن به پیشرفت کار جهادی و روحیه بسیجی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان پای‌کار آوردن بسیج مردمی برای حل مشکلات را یکی از راهکارهای عبور از مقطع فعلی خواند و گفت: بسیج سازندگی در این راستا علاوه بر اینکه پیشتاز است باید همواره در این مسیر گام بردارد. در سطح استان مرکزی بیش از هزار و ۲۰۰ گروه جهادی وجود دارد که در عرصه‌های مختلف منشأ خدمات گسترده‌ای هستند و امروز گفتمان جهادی باید در سایر بخش‌های کشور راه بیفتد.

وی اظهار کرد: کشور نیازمند راه‌اندازی گفتمان جهادی در سایر بخش‌ها است و در این مسئله همه افراد باید نقش‌آفرینی کنند و گروه‌های جهادی بسیج در این مهم نقش به‌سزایی دارند. یکی از مسایل دیگری که گروه‌های جهادی بسیج باید به آن توجه داشته باشند تبیین دستاوردهای جهادی است و باید به عنوان سفیران کار و تلاش در این راستا گام بردارند و رسانه‌ها نیز باید یاری‌رسان جهادگران باشند.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های جهادی بسیج که عمدتاً از جوانان و نوجوانان هستند با حضورشان در مناطق محروم و روستایی امید را در بین مردم تقویت می‌کنند و می‌توان گفت جهادگران بسیجی امیدهای انقلاب هستند که در گام دوم برای رسیدن به اهداف نقش به‌سزایی دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: