کد خبر: 4086895
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

اجرای طرح «شور عاطفه‌ها» در 2200 پایگاه استان مرکزی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی با اشاره به رشد ۳۷ درصدی پرداخت صدقات در استان مرکزی در سال جاری گفت: برای دریافت کمک‌های مردمی جهت اجرای طرح «شور عاطفه‌ها» 2200 پایگاه در نظر گرفته شده است.

مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد مرکزی

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی، امروز، 29 شهریور، در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که به منظور تشریح برنامه شور عاطفه‌ها برگزار شد، با اشاره به 11 هزار و 27 دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد انقلابی، کمیته امداد را مجموعه‌ای با رویکرد فرهنگی دانست و اضافه کرد: 46 هزار خانوار مستمری بگیر هستند و هر ماه 25 میلیارد تومان به حساب خانوارها واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار نفر از خانواده‌های ایتام و محسنین حمایت کرده و در 5 ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۸ میلیارد تومان برای ایتام و محسنین پرداخت شده است، ادامه داد: امسال با وجود مشکلات موجود مراکز نیکوکاری استان از 315 مرکز به 334 مرکز افزایش داشته است. همچنین سرانه کمک حامیان برای هر یتیم یک میلیون و ۱۷۷ هزار تومان است.

مؤمنی با اشاره به اینکه امسال 242 میلیارد تومان در 5 ماهه نخست سال از سوی مردم در قالب کمک شده است که این رقم نسبت به مشابه سال قبل رشد 37 درصدی را نشان می‌دهد، تصریح کرد: مسکن و اشتغال ۲ بال کمیته امداد هستند که در این راستا تاکنون ۴ هزار خانواده در حوزه اشتغال به خودکفایی رسیده‌اند. در 5 ماهه نخست سال 1300 نفر آموزش و استعدادیابی شدند و برای هزار و 654 خانواده نیز طرح اشتغال انجام شد.

وی اضافه کرد: 2 هزار و 972 مسکن در سال‌های اخیر شروع به کار شده و تحویل شده است. همچنین امسال ساخت ۷۰۲ واحد نیز در شهر مهاجران در ماه ربیع‌الاول کلنگ‌زنی شده و سعی ما بر این است که 18 تا 24 ماهه تحویل شود. از 6 هزار و 300 خانواده مستأجر تحت پوشش کمیته امداد بیشترین خانواده‌ها به اراک و ساوه تعلق دارند.

مؤمنی در تشریح برنامه «شور عاطفه‌ها» با شعار «با هم مشق محبت بنویسیم»، گفت: این طرح از 15 شهریور آغاز شده و تا 15 مهر ماه در 2 هزار و 200 پایگاه ثابت اعم از مدارس، پایگاه‌های بسیج، مساجد، مراکز نیکوکاری و ... ادامه دارد. همچنین زنگ عاطفه‌ها ۱۱ مهر ماه ساعت 8:30 دقیقه نواخته می‌شود.

این مقام مسئول بیان کرد: قرار بر این است که از مصوبات سفر رئیس‌جمهور ۱۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در اختیار صندوق امداد ولایت قرار گیرد. همچنین مقرر شده ریاست جمهوری ۱۵ میلیارد کمک بلاعوض در اختیار استان قرار دهد. از محل کمک‌های رئیس‌جمهور برای تعدادی از خانوارها گازکشی به ارزش 5 میلیارد تومان انجام شده و 707 خانواده نیازمند گاز نیز شناسایی شدند که در مرحله بعد انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۱۱۷ میلیارد تومان وام با کمترین معوقه نزد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان است. همچنین ۴۰۰ زوج به منظور دریافت تسهیلات کمک جهیزیه پشت نوبت هستند. از ابتدای امسال نیز ۱۶۷ جهیزیه به خانواده‌های تحت پوشش اهدا شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha