کد خبر: 3754824
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
قره شیخ لو مطرح کرد؛
گروه فعالیت‌های قرآنی - رئیس سازمان دار‌القرآن‌الکریم کشور گفت: از ظرفیت حداکثری رسانه استفاده نمی‌کنیم. شبکه‌های رادیو و تلویزیونی بسیاری داریم اما گاهی فقط قرآن را در شبکه قرآن محدود می‌کنیم. چقدر پسندیده است فعالیت شبکه قرآن در سایر شبکه‌ها تقسیم شود.

لزوم استفاده از ظرفیت حداکثری رسانه/ رکورددار مسابقات بین‌المللی هستیم

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، اولین آیین اختتامیه مرحله سراسری مسابقات قرآن اراک بخش بانوان، عصر امروز، 18 مهر‌ماه با حضور مهدی قره‌شیخ‌لو، رئیس سازمان دار‌القرآن‌الکریم کشور در مجتمع کوه نور اراک برگزار شد.
قره‌شیخ‌لو در گفت‌و‌گویی تلویزیونی گفت: بنده اولین‌بار سال 65 در مسابقات اعزامی به حج در استان اصفهان شرکت کردم. در سال 66 نیز در مسابقات انتخابات بین‌المللی استان کرمان شرکت کردم و پس از آن در مسابقات استان قم، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان شرکت کرده و اول شدم.
وی در پاسخ به سؤال نتایج مسابقات بیان کرد: اگر قصد داشته باشیم هر موضوعی را بسط و گسترش دهیم باید برای آن برنامه داشته باشیم و ابزارهای آن فراهم شود. مسابقات از جمله ابزارهایی است که ایجاد انگیزه کرده و زمینه رشد را فراهم می‌کند. مسابقات دارای جذابیت‌هایی است که باید به آن توجه شود.
قره‌شیخ‌لو ادامه داد: مسابقات باید از لحاظ کمی و کیفی تقویت شود. مسابقه باید تقویت شود تا تبدیل به هدف نشود. مسابقه ابزاری است برای رسیدن به اهداف گوناگون. اصل مسابقات لازم است اما باید با کیفیت‌های بیشتری برگزار شود. اما به مراقبت بیشتری نیاز است.
این مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که با توجه به پیشرفت اجتماعی تا چه حد در حوزه قرآنی پیشرفت داشتیم، اظهار کرد: پیشرفت کشور در دو جنبه اجتماعی، تکنولوژی و قرآنی خوب است، فضاسازی و توسعه فرهنگ‌سازی در جامعه خوب بوده است. به نظر من در همه ابعاد پیشرفت داشتیم. رسانه ابزار خوبی است تا مسابقات را انعکاس دهد.
وی اضافه کرد: از استفاده حضوری مسابقات غافل نباشید. کسی که در اصل صحنه قرار می‌گیرد قطعا اثرات ان را در زندگی خواهد دید. هر دو جنبه هم تکنولوژی و هم قرآن درزندگی نیاز است.
قره‌شیخ‌لو با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌های ملی و استانی، ابراز کرد: از ظرفیت حداکثری رسانه استفاده نمی‌کنیم. شبکه‌های رادیو و تلویزیونی بسیاری داریم اما گاهی فقط قرآن را در شبکه قرآن محدود می‌کنیم. چقدر پسندیده است فعالیت شبکه قرآن در سایر شبکه‌ها تقسیم شود تا بتوانیم از همه فضای رسانه‌ای استفاده کنیم. قطعا حضور مردم در مسابقات قرآن بسیار حائز اهمیت است.
وی در مورد تلاوت‌های قاریان نیز اظهار کرد: بنده همه تلاوت‌ها را نشنیدم. سطح تلاوت قاریان ما نسبت به سال‌های گذشته بسیار بالاست. پس از گذشت 40 سال از انقلاب انتظار می‌رفت در حوزه قرآن بسیار پیشرفت داشته باشیم. تربیت قاریان دستاورد انقلابی است که تا قبل از پیروزی انقلاب قاریان اندازه انگشتان دست هم نبودند.
رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور گفت: 160 نفر بدون تکرار اسم صاحبان رتبه اول تا سوم در مسابقات بین‌المللی در رشته‌های قرائت، حفظ و مفاهیم را داریم که به عنوان رکورد در میان کشورها مطرح است. جوانان قاری و حافظ و ... ظرفیت خوبی برای کشور است که با توجه به رشد و فضای ایجاد شده در حال حاضر قاریان ما هیچ‌چیز کم از قاریان مصر ندارند در حال حاضر جوانان ما طلایه‌دار مسابقات در جهان اسلام هستند.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: