کد خبر: 3755610
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
گزارش ایکنا از دوازدهمین روز برگزاری مسابقات قرآن؛
گروه فعالیت‌های قرآنی - دوازدهمین روز از مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی استان مرکزی و شهرستان اراک به ادامه رقابت‌های بانوان در رشته‌های حفظ و قرائت اختصاص داشت.

شاهد اشاعه حاکمیت روح قرآن هستیم/ سطح عالی داوری دوره چهل‌ویکم

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، رقابت متسابقان مسابقات سراسری قرآن به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود. در دوازدهمین روز مسابقات، رقابت بین بانوان حافظ و قاری ادامه داشت.
رقابت‌های مقدماتی تمام شده و نفرات منتخب در مرحله نیمه نهایی با هم رقابت کردند. رقابت‌ها صبح 21 مهرماه نیز مانند روزهای گذشته در دو سالن مجزای مجتمع کوه نور برگزار شد، نیمه نهایی رشته‌های حفظ کل به اتمام رسید. عصر نیز 8 نفر از قاریان در مرحله نیمه‌نهایی با هم رقابت کردند. امروز، 22 مهرماه نیز شاهد رقابت حافظان کل، ترتیل، قرائت و حفظ 20 جزء در مرحله نهایی هستیم.

شاهد اشاعه حاکمیت روح قرآن هستیم/ سطح عالی داوری دوره چهل‌ویکم مهدی عسگری، مسئول واحد نقلیه مسابقات سراسری قرآن اراک، در رابطه با حمل و نقل شهری این شهرستان گفت: از اولین روز برگزاری مسابقات میانگین بین 50 تا 150 نفر از اتوبوس‌های شرکت واحد جهت حضور در مسابقات استفاده کردند.
وی از استقبال مردم اراک از مسابقات ابراز رضایت‌مندی کرد و افزود: حضور آقایان با ماشین‌های شخصی را بیشتر شاهد بودیم اما در بخش بانوان تردد با اتوبوس‌های شهری بیشتر دیده شد. استقرار اتوبوس‌ها تنها به میدان سرداران محدود نشده است بلکه اگر دستگاه‌هایی همچون حوزه علمیه، مدارس و .. نیاز به پوشش اتوبوس‌های شرکت واحد داشت کوتاهی نکردیم.
عسگری ادامه داد: سرویس‌دهی ما در دو بخش تاکسی و اتوبوس 24 ساعته بود و وظیفه داشتند متسابقان را از ترمینال و راه‌آهن به محل برگزاری مسابقات انتقال دهند. اتوبوس‌ها هم از 7:30 یا 8 صبح در میادین مستقر بودند و وظیفه جا‌به‌جایی شهروندان را برعهده داشتند.

شاهد اشاعه حاکمیت روح قرآن هستیم/ سطح عالی داوری دوره چهل‌ویکم
عاطفه حاجی‌زاده، مسئول غرفه کمیته امداد امام خمینی(ره) در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن اراک، گفت: از روز اول برگزاری مسابقات غرفه کمیته امداد مستقر بود. استقبال در روزهای اول خوب نبود اما هرچه به شور مسابقات نزدیک‌تر شدیم استقبال هم بهتر شد.
وی هدف از استقرار غرفه را معرفی دستاوردهای قرآنی کمیته امداد استان دانست و در این رابطه گفت: طرح نهج‌البلاغه ویژه کارکنان تعدادی از خطبه‌های نهج البلاغه به خانواده پرسنل تحویل شده است که به صورت مسابقه‌ای در حال برگزاری است.
وی از اجرای طرح قرآن در خانه نیز خبر داد و افزود: این طرح و طرح ریحانة‌النبی(س) ویژه مددجویان کمیته امداد در حال برگزاری است. در این طرح در قالب 200 سؤال قرآنی است که از این سؤال‌ها در حوزه‌های مختلف قرآنی به نفرات برتر جوایزی اهدا می‌شود. برپایی نمایشگاه قرآنی ایده خوبی بود اما اگر در مرکز شهر برپا می‌شد استقبالش بیشتر بود.

شاهد اشاعه حاکمیت روح قرآن هستیم/ سطح عالی داوری دوره چهل‌ویکم
 زینب ضیاءدوست، شرکت کننده رشته قرائت تحقیق مسابقات سراسری قرآن اراک از استان خراسان رضوی گفت: بیش از 10 بار در مسابقات قرآن اوقاف از رده شکوفه‌ها تا بزرگسالان شرکت داشتم و رتبه‌های برتر را نیز کسب کردم.
وی ادامه داد: سطح مسابقات قرآن در رشته قرائت تحقیق بسیار عالی است یعنی نسبت به سه سال گذشته و ادوار گذشته بسیار بالاست که فکر می‌کنم این مهم حاکی از آن است که بانوان بیشتر روی تمرین و آموزش تمرکز کردند. میزبانی استان نیز از نظر اسکان، نزدیکی محل برگزاری و اسکان عالی است.
ضیاءدوست سطح داوری را عالی توصیف کرد و افزود: در ادوار گذشته کمتر شاهد حاکمیت روح قرآن بودیم اما در حال حاضر به دلیل انس بیشتر مردم با قرآن شاهد اشاعه حاکمیت روح قرآن هستیم. در حال حاضر سازمان اوقاف با تدابیر اتخاذ شده همچون اجرای طرح تربیت حافظان و دوره‌های مجازی حفظ و صوت و لحن زمینه تشویق را فراهم کرده است.
قرائت‌ها در سالن کوه نور از نشاط قرآنی برخوردار بود که حس شادمانی معنوی را در وجود حاضران نهادینه می‌کرد. اجرای سرودهای قرآنی با نوای دلنشین حاضران، فضا را عطرآگین به نواهای قرآنی کرده بود.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: